W jakim celu wykonuje się badanie immunochemiczne płynu MR?

Witam.W jakim celu wykonuje się badanie immonochemiczne płynu MR?Czy badanie w kierunku prążków jest miarodajne jeżeli wyniku były dnia następnego?Wiem że na wyniki pasm czeka się dużo dłużej-czy wynik na następny dzień jest miarodajny?Badanie zostało wykonane tylko na obecnośc pasm onigoklonalnych w PMR i surowicy (typ1) a nie na wewnątrzoponowe syntezy białka IgG.W badaniu immunochemicznym: podwyższone IgG 64 (N<34) i IgA 5,27 (N.4,00).O czym to może świadczyć-czy może to być coś zakaźnego?

To są badania które wykonujemy aby określić czy jest prawdopodobne SM. A co w badaniu neurologicznym, co w NMR , skąd jest chory????