W którym miejscu w organizmie człowieka przyswajane są elektrolity?

W którym miejscu w organiźmie człowieka przyswajane są elektrolity? Czy przewlekłe biegunki (z obniżeniem poziomu elektrolitów) mogą skutkować chwilową arytmią serca czy raczej będzie to arytmia stała? Jaki wpływ na rytm serca ma obniżony poziom sodu? (czy może powodować kilku/kilkunastominutowy skok tętna do wartości 90-100?). Pozdrawiam,

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od poziomu elektrolitów zaburzenia ich poziomu wpływ maja okresowy i po wyrównaniu rytm serca powinien wrócić do stanu poprzedniego jeżeli tak się nie dzieje konieczna diagnostyka . Poza tym konieczny zapis ekg aby moc coś więcej powiedzieć ponieważ samo tętno mówi tylko o czynności serca