Analiza wyniku badania RTG klatki piersiowej u sześćdziesięciolatki
W zdjęciu RTG mam opis: w płucach zmian ogniskowych nie stwierdza się, objawy nieżytu oskrzeli, sylwetka serca w granicach normy, wnęki naczyniowe. Proszę o wyjaśnienie co to jest, co jest tego przyczyną oraz jak to leczyć?

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam! Wg załączonego opisu na zdjęciu uwidoczniono zmiany sugerujące zapalenie oskrzeli - leczenie zwykle jest objawowe, tzn. leki mukolityczne, p/gorączkowe, ew. bronchodilatacyjne, czyli rozkurczające oskrzela - zależnie od objawów i chorób współistniejących konieczna bywa antybiotykoterapia. Wnęki naczyniowe mogą być objawem niewydolności serca. Zmiany ogniskowe najczęściej świadczą o istnieniu guzów, ropni lub innych zbiorników płynu, czasem specyficznych zmian zapalnych lub powiększonych węzłów chłonnych, zatem ich nieuwidocznienie jest dobrą wiadomością. Pozdrawiam