Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wahania cukru u osób z cukrzycą

Dzień dobry. Pracuję w domu opieki, w którym jest parę osób chorujących na cukrzycę, poziom cukru waha się czasami między 8.9 mmols a 15.0 mmols i tutaj pada moje pytanie. Czy osoby z takim poziomem cukru we krwi mogą jeść desery? Kucharka przygotowuje różne rodzaje ciast i deserów i dodaje do tego dietetyczny cukier twierdząc, że jest to specjalnie dla cukrzyków i o ile poziom cukru we krwi nie przekracza 15.0 mmol to oni mogą spokojnie jeść desery po każdym obiedzie a nawet i na podwieczorek.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Przyczyny wzrostu zachorowań na cukrzycę

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To już obecnie choroba cywilizacyjna. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje? Na ten temat wypowiada się ekspert - prof. Edward Franek.

Witam. Osoby dotknięte cukrzycą mogą co prawda spożywać specjalnie przeznaczone dla nich słodycze. nie powinny tego robić jednak częściej niż 1-2 razy w tygodniu. 15mmol to poziom glukozy przy którym stanowczo nie powinno się już spożywać słodyczy. Proszę pamiętać, że przy podaży słodyczy u cukrzyków powinno się również odpowiednio modyfikować dawkę przyjmowanych leków przeciwcukrzycowych. Sugeruję konsultację z lekarzem który zmodyfikuje leczenie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy