Wcześniejsze krwawienie podczas zażywania antykoncepcji po braniu antybiotyku. Czy to jest niepokojące?

Witam, Biorę tabletki od 4 miesięcy, tj. Jestem teraz przy 4. opakowaniu. 4 dni po skończeniu zażywania antybiotyku dostałam krwawienia. A wtedy zostało mi jeszcze 5 tabletek do końca opakowania. Czy to jest możliwe przy antybiotyku? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Część antybiotyków może wchodzić w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi. Powinna Pani przeczytać ulotkę antybiotyku w dziale możliwych interakcji. Jest wielce prawdopodobne, że antybiotyk zakłócił działanie antykoncepcji, co doprowadziło do spadku poziomu hormonów, a w konsekwencji do krwawienia. W takiej sytuacji mogła być Pani też niezabezpieczona w okresie brania antybiotyku. Istnieje też oczywiście możliwość, że wahania hormonów spowodowane były innymi przyczynami niż antybiotyk lub krwawienie miało podłoże niehormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!