Wcześniejsze przebycie cytomegalii a ciąża

Witam, niedawno odebrałam wyniki badań na cytomegalię: IgM: 0,170 (wynik ujemny:<0,85; wątpliwy:0,85-0,99; dodatni:1 i powyżej) IgG: 147,400 U/ml (wynik ujemny:0,0-6,0; wątpliwy:6-15, dodatni: powyżej 15) Lekarz zlecił mi jeszcze wykonanie awidności, jednakże jeszcze nie zrobiłam tego badania a podejrzewam, że jestem w ciąży i bardzo przejmuję się wynikami tych badań. Czy nic nie zagraża ciąży i czy moje wyniki mogą świadczyć o obecnej chorobie?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

na podstawie przesłanych przez Panią wyników badań można stwierdzić zakażenie cytomegalowirusem znacznie wcześniej, o czym świadczy wysoki poziom IgG - zakażenie takie najcześciej jest równoznaczne z nabyciem trwałej odporności. Poziom IgM natomiast jest wykładnikiem aktualnie trwającego zakażenia, co w Pani przypadku, na podstawie tych wyników, nie ma miejsca.