Wczoraj ściągnęłam spiralkę. Czy mogę od razu współżyć z facetem?

Mam 22 lata. Po urodzeniu dziecka założyłam wkładkę domaciczną. Wczoraj została ona ściągnięta, a miałam ją 3 lata. Mam takie pytanie, po jakim czasie mogę współżyć z moim partnerem od jej ściągnięcia?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli procedura wyjmowania wkładki przebiegła bez komplikacji, nie krwawi Pani z dróg rodnych, to nie ma medycznych przeciwwskazań do współżycia. Musi Pani jedynie pamiętać o konieczności stosowania obecnie innych form antykoncepcji, jeżeli nie chce Pani zajść w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!