Wgłębienia w skórze i zaczerwienienia pojawiające się podczas leżenia na boku lub na brzuchu

Kiedy poloze sie na boku albo na brzuchu to pojawiają się takie linijne odciski w skórze.Odciski wyglądaja na takie wgłebienia w skórze do czerwoności i czuje pieczenie nie jest to od spania ani poscieli wcześniej tego nie miałem a teraz żeby sprawdzić kładłem się na innym łóżku,podłodze i już po kilku minutach pojawiają sie linijne wgłebienia w skorze po wstaniu po pewnym czasie stopniowo zanikają. Byłem u lekarza jednak nie był w stanie mi pomóc. Co mogę zrobić aby skóra wróciła do normy?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Na podstawie zamieszczonego opisu nie jest możliwe określenie, czy powstające zmiany mają podłoże chorobowe. Jeśli lekarz nie stwierdził patologii to nie powinien Pan mieć powodów do niepokoju. W celu potwierdzenia diagnozy może Pan udać się do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Witam, najczęstszą przyczyną takiego stanu jest odwodnienie niewielkiego stopnia. Należy pić odpowiednia ilość wody na dobę: masa ciała:30=ilość wody do spożycia w ciągu dnia, np. 90kg:30=3 litry. Nie liczymy żadnych innych płynów tylko wodę. Należy również kupić suplement diety zawierający glukozaminę i przyjmować jak na opakowaniu w celu poprawy elastyczności skóry. Do tego Capivit A+E i przyjmować 2x1 kapsułkę po posiłku. Pozdrawiam