Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy w wyniku PET/TK
Witam, proszę o wyjaśnienie co oznacza w wyniku PET/TK "Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy" oraz "Fizjologiczny wychwyt FDG w zakresie szkieletu osiowego"? W seg 6 płuca l.aktywna metabol. masa guza(3,8 x 5,o x 3,8) przylegająca do oplucnej: FDG=9,9; w 5-ognisko akt. metabolicznie (1,7x1,8)FDG=7,8. Bez obecności ognisk wzmożonej utylizacji glukozy w miąższu płuca prawego, bez obecności pobudzonych węzłów w śródpiersiu. Badanie dotyczy kobiety, 58 lat. Dziękuję

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Wynik badania sugeruje występowanie zmiany metabolicznie czynnej (nowotwór, zapalenie, ropień) w płucu lewym. Bez możliwości oceny stanu klinicznego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.