Wielopoziomowa dyskopatia kręgosłupa a drętwienie rąk i bolesność dłoni

W usg mam nerw pośrodkowy na poziomie nadgarstka o polu pow 10mm2, na pronator quadratus 6 mm2, w obu rękach. W bad przew. wniosek- uszkodzenie n. pośrodkowego. W nocy dokucza drętwienie rąk, przy zwykłych czynnościach - ból dłoni. W 2010 był zabieg endoskopowo ZCN prawego. Rehabilitacja nie pomaga, zastrzyki olfen/movalis itp. działają krótko. Choruję na toczeń i wielopoziomową dyskopatię kręgosłupa. Pracuję zawodowo i nie chcę na stałe L4. Czy ponowny zabieg ZCN może pomóc?Czy jest wskazany?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na nawrót problemu zespołu cieśni nadgarstka. Powtórzenie zabiegu jest zdecydowanie do rozważenia! W tym celu proszę udać się do specjalisty ortopedy.