Wirusowe zapalenie pochwy u 63-latki

Jestem 63 letnią kobietą. Nie miesiączkuję od ok. 10 lat. Nie miałam żadnych kontaktów seksualnych od 15 lat. Obecnie mam dokuczliwe problemy, wskazujące na wirusowe - opryszczkowe zapalenie pochwy. Zażywam przepisane leki, a oto moje pytanie: jak to możliwe, skoro nie współżyję ???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przyczyną infekcji może być spadek odporności.mWirus opryszczki po pierwszym zakażeniu pozostaje w formie nieaktywnej w wybranych komórkach organizmu i może wywoływać infekcje gdy organizm ma obniżoną odporność.