Witamina D a przebywanie dziecka na słońcu

Witam . Ile minut niemowle musi przebywac na sloncu zeby pokryc dzienno dawke wit D3 czy musi miec rączki na wioku do slonca czy wystarczy jak grzeje w buzie

Renata GrzechociĹska

Synteza witaminy D zachodzi w naszej strefie klimatycznej od kwietnia do października. Należy wówczas wystawiać na działanie słońca np rączki i nóżki bez stosowania kremów z fitrem na 15 minut. Należy unikać słońca w okolicach godziny 12.