Czy zabezpieczać się dodatkowo po przesunięciu miesiączki tabletkami antykoncepcyjnymi?

Witam! Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne od drugiego dnia cyklu (więc termin spóźniony o 1 dzień). Dokładnie od 18.05. Jest to "Lesin". Zależy mi na pewnym terminie 5-13.06, chodzi o przesunięcie krwawienia. Po konsultacji z Panią ginekolog, mam nie przerywać brania tabletek (bo akurat w tym czasie wystąpiłoby krwawienie), tylko kontynuować dalej, bez żadnego dnia przerwy - z drugiego opakowania przyjmę tabletki przez ok. tydzień czasu, aby nie doszło do krwawienia. Moje pytanie brzmi, czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie w okresie 5-13.06? Czy ochrona antykoncepcyjna jest pełna poprzez tabletki w moim przypadku? (B. proszę o odpowiedź.)

Witam! Jeżeli zależy Pani na przesunięciu krwawienia, to tak jak wspomniała Pani lekarz prowadząca, konieczne jest rozpoczęcie nowego opakowania bez wykonywania 7-dniowej przerwy. W opisanej sytuacji nie dochodzi do obniżenia skuteczności tabletek. Jeżeli nie dojdzie do działania czynników mogących osłabić ich działanie (przyjmowanie niektórych leków, w tym antybiotyków, występowanie ostrych biegunek czy wymiotów) nie będzie musiała Pani korzystać z dodatkowych form zabezpieczenia. Pozdrawiam