Właściwości odżywcze mleka kokosowego

Jakie właściwości ma mleko kokosowe?

Witam,

Mleko kokosowe jest głównie bogactwem tłuszczów średniołańcuchowych (MCFA), które są szybko trawione i przetwarzane przez nasz organizm. Trzeba jednak zaznaczyć, że szybka wchłanialność nie wiąże się ze znacznym skokiem insuliny jak ma to miejsce w przypadku spożywania węglowodanów. Istnieją dowody na to, że MCFA działają przeciwgrzybicznie, antywirusowo i mają pozytywny wpływ na układ immunologiczny. Ponadto mleko kokosowe jest bogate w aminokwasy, błonnik, wapń, magnez, żelazo, potas. W związku z tym, że jest źródłem przeciwutleniaczy opóźnia procesy starzenia się organizmu.
Istnieje wiele dowodów na to, że naturalne mleko kokosowe wyrównuje poziom cholesterolu i glukozy we krwi.
Przy kupnie mleka należy wybrać to, które nie zawiera substancji konserwujących i zagęszczających. Najlepszym sposobem jest przygotowanie mleka samodzielnie.
Osobiście bardzo lubię mleko kokosowe i zastępuję nim mleko krowie! Polecam!

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam,

Mleko kokosowe zawiera korzystne tłuszcze roślinne, ma właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. Wzmacnia układ układ odpornościowy i wpływa pozytywnie na prace mózgu. Nie zawiera cholesterolu, a tłuszcz w nim zawarty jest łatwostrawny. Przy zakupie jednak proszę zwracać uwagę na zawartość dodatków, najlepiej gdy jest całkowicie naturalne.

Pozdrawiam