Wlewy doodbytnicze kawy i wody

Witam, mam nietypowy problem. Z powodzeniem stosuję naturalne metody leczenia. Jedną z kuracji przeze mnie stosowanych jest wlew doodbytniczy z kawy. Jednak niedawno wykonałem wlew z samej wody. Po fakcie zauważyłem że pojemnik z którego przelewałem wodę był brudny. Od mniej więcej tamtego czasu miewam lekkie bóle w podbrzuszu (z obu stron). Chciałem zapytać jakie jest ryzyko zakażenia lub możliwych negatywnych skutków ? Ciekaw jestem jakie badania mógłbym wykonać by się czegoś dowiedzieć?

Szanowny Panie!
Wlewy doodbytnicze powinny być zarezerwowane dla uzasadnionych sytuacji. Regularne wykonywanie lewatywy może skutkować zaburzeniem flory jelitowej, podrażnieniem jelit lub ich zapaleniem. Podrażnieniu sprzyja aplikacja roztworu kawy.

Zalecam zaniechanie dotychczasowych praktyk, a przy utrzymujących się dolegliwościach polecam wizytę u lekarza POZ lub chirurga.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem czym zanieczyszczona była woda, której użył Pan do wlewki. Na pewno istnieje niezbyt duże ryzyko zakażenia. Badaniami jakie powinno się wykonać przy podejrzeniu infekcji jest morfologia krwi obwodowej.