Włókniaki na ciele i skuteczne metody ich usunięcia

Mam b.dużo zmian(włókniaki) na ciele,kt.usuwane rok temu przez dermatologa łyżeczką lub nożyczkami odnowiły się.Czy i jakie są skuteczne bezpieczne metody usuwania?Czy wielokrotnie bezgranicznie wiele razy można usuwać i czy jest to bezpieczne?Ewent.jak się powinno leczyć?2 inne pyt.:czy mnogość blizn(np.po kaszakach,tłuszcz.)stanowi z czasem zagrożenie powstaniem raka?Słyszy się tajemnicze:"ale to jednak będzie przecięta tkanka"czy to obawa,że może powstać rak,bo tkanki uszkodzone?jaka prawda?

Jest wiele metod usuwania włókniaków, elektroterapia jest akurat moją ulubioną, ale inne są równie skuteczne. Żadna z tych metod nie zabezpiecza na przyszłość i nowe włókniaki mogą znów się pojawić. Można je usuwać dowolną ilość razy.
Krąży wiele legend o powstawaniu raka. Uszkodzenie skóry nie jest powodem pojawienia się nowotworu.

Nie mogę powiedzieć nic konkretnego nie widząc pacjenta! Generalnie-usunięcie zmiany łagodnej skóry w odpowiedni sposób (tzn. z marginesem tkanek zdrowych) nie stanowi zagrożenia przejścia w nowotwór złośliwy!!! zż