Wodnista biegunka podczas stosowania dwóch ostatnich pigułek antykoncepcyjnych

Mam wątpliwości czy 2 ostatnie tabletki antykoncepcyjne z blistra się wchlonely ponieważ miała bardzo silna wodnista biegunke przez kilka dni. Chciałabym zachować nadal pełne zabezpieczenie. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Jeżeli tabletki faktycznie się nie wchlonely to przyjmując planowo tabletkę po przerwie byłoby to jej wydluzenie. Może bezpieczniej byłoby zrobić 5 dni przerwy na wypadek gdyby tak faktyczycznie było? Czy tak zachowam nadal 100% zabezpieczenie? Czy jest inne rozwiązanie?

Renata GrzechociĹska

Skuteczność tabletek powinna zostać zachowana. Może Pani dla pewności rozpocząć nowe opakowanie dwa dni wcześniej.