Wpływ grzybicy i lambiozy na rozwój depresji oraz nerwicy natręctw

Czy grzybica lub lambioza, moga spowodować nerwicę/ depresję? Od 9 lat biorę leki typu asentra, zdiagnozowano newrice natrect, natretne mysli, na poczatku byla depresja. Mimo tak dlugiego okresu czasu, wciaz nie moge zyc normalnie bez tych lekow. czy wyleczenie wspomnianych wczesniej chorob somatycznych moze znaczaco poprawic zdrowie tzw psychiczne. Jak leczyc te choroby? Czy na lamblie konieczny jest antybiotyk, a moze same ziola ? Licze na to ze nerwica itd wtedy rozwiaza sie same.

Witam. Często nerwicę leczy się psychiatrycznie czyli farmakologicznie a zapomina chory o podłożu psychologicznym tej przypadłosci i nie korzysta z psychoterapii aby dociec do problemu. dlatego też zachęcam do psychoterapii, przede wszystkim psychoanalitycznej.
Magdalena Brabec