Wpływ na zdrowie kwasu glutaminowego i kwasu asparginowego

zakupiłem izolat bialka 97 %, jednak czytam na etykiecie, że w porcji 25 g jest aż 4,25 g kwasu glutaminowego i 3,33 kwasu asparginowego. Czy jest bezpieczna dawka, poniewaz czytałem dużo na temat skutków ubocznych nadmiernego spożywania tych substancji. I drugie pytanie: czy L-glutamina jest w dawce 5 g dziennie bezpieczna? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do dietetyka lub trenera personalnego z odpowiednim doświadczeniem.