Wpływ odstawienia tabletek antykoncepcyjnych na organizm

Biorę tabletki antykoncepcyjne. Moja pani ginekolog przepisuje mi je na 6 miesięcy z góry i zapomniałam że już nie mam kolejnego blistra. Niestety na wizytę udało mi się umówić dopiero na 18 dzień miesiąca to jest dwa dni później niż powinnam przyjąć tabletkę żeby zachować prawidłowy odstęp 7 dni. Czy w takim wypadku powinnam skonsultować z panią doktor odstawienie tabletek na jakiś czas, czy też nie ma to większego wpływu, czy powinnam szukać innego lekarza który przyjmie mnie szybciej ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu wypisania jednego opakowania tabletek może Pani udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. Receptę na następne opakowania wystawi ginekolog podczas wizyty w umówionym terminie.