Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ witaminy D3 na organizm

Na co działa witamina D3?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co jeść po wysiłku fizycznym?

Osoby, które rozpoczęły przygodę ze sportem zastanawiają się być może, co powinny jeść po zakończonym treningu. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta sportowca.

Niewątpliwie na metabolizm wapnia w ograniźmie ludzkim i na ten temat znajdziemy najwięcej informacji. Natomiast wielu naukowców skupiło się też na ważnej roli witaminyh D w problemach depresyjnych a także w odporności imunologicznej organizmu oraz w schorzeniach nowotworowych. Tych tematów nie należy lekceważyć. W korelacji z innymi witaminami i minerałami możemy oszacować niedobory witaminy D w ustroju. Nie we krwi tylko w organizmie, to różnica. Dobrym badaniem w tym celu jest "Analiza pierwiastkowa włosów" więcej informacji o analizie na stronie www.arkadia-klinika.pl. Pozdrawiam

0

Witam serdecznie,

Witamina D3 reguluje przemiany wapnia i fosforu (wzmaga ich wchłanianie z jelit, oraz hamuje ilość wapnia wydalanego z organizmu) Bierze udział przy tworzeniu kości. Pośrednio wpływa na prawidłowe przewodzenie nerwowe oraz prawidłową pracę serca.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy