Wpływ żelaza w tabletkach na zęby

Mam anemię i biorę żelazo w tabletkach przez pierwszy tydzień mam brać po dwie tabletki raz dziennie a później po jednej tabletce czy ma to jakiś wpływ na zęby bo mam bardzo słabe i trzy ubytki czy żelazo może je odbarwic i jak temu zapobiec

Prawdopodobieństwo odbarwienia zębów jest niewielkie, o ile nie będzie Pani w tym samym czasie stosować zabiegów wybielania zębów. Jeśli zęby są słabe i z ubytkami to koniecznie powinna Pani udać się do lekarza dentysty - wszelkie choroby zębów osłabiają cały nasz organizm!