Wrastający paznokieć a odpowiednie działania

Witam mam problem z wrastający paznokciem zaczęło się miesiąc temu dopiero dzis bylem u lekarza i niec mi nie dał ani antybiotyku ani maści nic. problem w tym że jestem w szkocji powiedział Moczyć palec w wodzie przez 10 minut, i wyciskać patyczkiem do uszu poźniej podłożyć watę pod paznokieć Powtarzać codziennie przez tygodzień Nie jestem pewny co do tego lekarza co mam robić?

Jedynym skutecznym i radykalnym leczeniem wrastających paznokci jest leczenie operacyjne! Wszystkie inne metody są działaniami doraźnymi i na ogół prowadzą do nawrotu dolegliwości - wcześniej lub później! Zabieg należy wykonywać w osłonie antybiotyku , tzn.zacząć przyjmować 2-3dni przed i kontynuować dalej przez następne 3-4dni - zależnie od stopnia stanu zapalnego!!! zż