Wrażenie ucisku w gardle a przyjmowanie kilku tabletek dziennie

Witam. Biorę dość dużo tabletek, kilka dziennie (przepisany przez lekarza Heviran, a oprócz tego suplementy diety) i od 2 dni mam nieprzyjemne wrażenie w gardle i przełyku, jakby jedna z tabletek tam utknęła. Wiem, że to tylko złudzenie, ale daje nieprzyjemne odczucie. Jak sobie z tym poradzić?

Witam! Tak jak słusznie Pani/Pan zauważyła opisany objaw najprawdopodobniej wynika z psychicznego obciążenia dużą ilością przyjmowanych leków. Proszę spróbować popijać je większą ilością wody lub dzielić je na porcje - część przyjmować rano przed śniadaniem, część np. w południe. Warto skonsultować również z lekarzem rodzinnym czy rzeczywiście istnieje potrzeba przyjmowania tak dużej ilości suplementów.