Wrażenie zmniejszenia obrazu a trudności w życiu codziennym

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie wady wzroku. W prawym oku miałam robione badanie wzroku, u jednego lekarza wyszła mi wada -7,5 i 1,5 cylindra. Po wykupieniu okularów miałam coś w rodzaju zmniejszonego obrazu, nie potrafiłam zejść ze schodów i ogólnie obijałam się o wszystko. Głównie o futryny w drzwiach. Chcąc przeczytac tekst z bliska musiałam odsuwać od siebie tekst. Poszłam wiec prywatnie na wizytę, tym razem do profesora. Wada wyszła -5 bez cylindra, po wkropleniu kropli -4,85.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana różnica mogła być spowodowana błędem w badaniu. Jeśli po dobraniu drugich szkieł odczuła Pani poprawę to proszę przy nich pozostać.