Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wrodzona dysfunkcja tkanki łącznej a jędrne ciało

26 lat, 167cm, waga 55 kg, tłuszczu około 19%, zatrzymanej wody około 2 kg. Żadnych hormonów, duża aktywność fizyczna, raczej zdrowe jedzenie, nie palenie, waga od utrzymywana. Mam spore mięśnie z tym, że ciało wygląda tak tak, jakby miało jakiś płaszcz, pokryte jest dużym cellulitem, obrzękami, wiotką skórą. Jeden z lekarzy stwierdził, że to chyba wrodzona dysfunkcja tkanki łącznej. Co robić by mieć jędrne, zwarte ciało? Co jeść? Jakie zabiegi wykonywać?.
ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli lekarz zasugerował Pani wrodzoną wadę tkanki łącznej to zdecydowanie warto to zdiagnozować dokładniej pod okiem specjalisty reumatologa. Uzyskanie informacji szczegółowych/postawienie diagnozy być może pozwoli na włączenie leczenia przyczynowego. Ogólnie mówiąc warto jednak podkreślić, że jeśli rzeczywiście ma Pani wadę tkanki łącznej, ani ćwiczenia ani dieta nie wpłyną w sposób znaczny na jędrność Pani ciała.

0

Witam, glukozamina 2x500mg w pokarmie duże ilości białka zwierzęcego (wołowina, wieprzowina, ryby, kurczak). Proponuję też masaże manualne całego ciała, to poprawi ukrwienie tkanek i nada z czasem jej sprężystości. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy