Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, żeby schudnąć jeszcze parę kilogramów i ujędrnić ciało?

Witam. Może zacznę od tego, że jestem kobietą, mam 20 lat, 170cm wzrostu i 66kg wagi, astmę oskrzelowa i wrodzona wadę serca. Przez wiele lat byłam bierna fizycznie co doprowadziło do dużej nadwagi, wręcz otyłości. Jeszcze 3 lata temu ważyłam ponad 90kg. Za namową lekarza postanowiłam coś z tym zrobić. Przy ograniczeniu smieciowego jedzenia i zajęciach fitness schudłam do 64kg, lecz moje ciało było nadal rozlazle choć ciągle ćwiczę. Co mogę zrobić, by schudnąć jeszcze parę kg i ujedrnić ciało?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Mgr inĹź. Aleksandra ĹťyĹowska
Mgr inĹź. Aleksandra ĹťyĹowska Dietetyk

Oczywiście proszę ćwiczyć nadal i odżywiać się zdrowo. Może Pani skorzystać z porady trenera na siłowni, który zaproponuje odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Na kondycję skóry powinny pomóc masaże rękami lub rolką do masowania. Poprawi to krążenie i sprawi, że skóra będzie się lepiej regenerować. Może Pani zastosować również suplementy z ekstraktami ze skrzypu polnego, brzozy i mniszka lekarskiego.

Witam, proponuję zacząć od analizy Pani dotychczasowej diety, niewykluczone, że bilans energetyczny, pomimo podjętego wysiłku fizycznego, jest dodatni, co uniemożliwia skuteczną redukcję masy ciała.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy