Wskazania do stosowaniu Tranu u dzieci

Zapytam jeszcze raz chodzi mi dokładnie o to że zanieczyszczenie wód morskich dotychczas jest tak mocne byłem i tak się suszy na ten temat bardzo wiele że moim pytaniem jest czy nadal jest zdrowe podawanie tranu rybka dla dzieci zapotrzebowania organizmu w kwasy omega 3 czy można to zastąpić in my środkami dostępnymi na rynku

Aleksander Ropielewski

Wszystkie preparaty dostępne w sprzedaży muszą spełniać odpowiednie normy, m.in. dotyczące zawartości substancji szkodliwych dla zdrowia. Jeżeli preparat tran rybka nie spełniałby tych norm nie zostałby dopuszczony do obrotu, dlatego nie ma powodu sądzić aby był on niebezpieczny dla zdrowia. Oczywiście może Pan spróbować innych preparatów dostępnych na rynku.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Badania dowodzą że stężenia metali ciężkich w badanych suplementach zawierających oleje rybne były niskie- nieoznaczalne lub znikome (bez wpływu), natomiast ilość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A i D była na wysokim poziomie, dlatego należy dopasować dietę do suplementacji, aby nie przekroczyć optymalnej dawki, ponieważ to może być niebezpieczne [info z PubMed.gov]

http://www.akademiazz.com.pl