Wskazania od usunięcia zęba przed założeniem aparatu ortodontycznego

Witam, Syn 20 lat ma nosic aparat ortodentyczny staly . Usuniete ma juz w gorbej szczece dwie osemki ma jeszcze usunac kla po prawej stronie bo jest dosc odstajacy ,., co mamy zrobic zdrowy zab poza tym jak bedzie wygkadac bez znaczacego zeba. Prosze o porade

Witam serdecznie,
Obecnie coraz bardziej odchodzi się od usuwania zębów (poza ósemkami) podczas leczenia ortodontycznego. Czasami przy bardzo zaawansowanych wadach, jest to jednak konieczne.
Ciężko powiedzieć jak jest w sytuacji Pani syna, ponieważ stwierdzić to można jedynie po badaniu klinicznym i ocenie zdjęcia RTG. Bardzo rzadko stosuje się usuwanie kłów, szczególnie tylko z jednej strony.
Może Pani udać się na konsultację do innego ortodonty w celu upewnienia się.

Jeśli nie jest Pani przekonana co do planu leczenia, zawsze może go Pani skonsultować z innym specjalistą. Jednak konieczna jest wizyta syna w gabinecie i analiza zdjęć oraz badanie wewnątrzustne.