Wstydzę się iść do lekarza. Czy to grzybica penisa?

Mam chyba grzybice penisa od 4 dni swędzi mnie napletek i zeszła mi skóra, a teraz gdy ściągam skórę z napletka, pęka mi. Od wczoraj używam maści c***. Czy to pomoże? Wstydzę się iść do lekarza. Mam 16 lat.

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Pamiętaj, że lekarze często spotykają się z przypadkami grzybic narządów płciowych, i choć rzeczywiście może być to dla Ciebie wstydliwe, nie powinno!

Ponadto z Twojego opisu można wywnioskować, że chorobę zdiagnozowałeś sobie sam. Może jednak nie być to diagnoza prawidłowa - wiele chorób przebiega pod maską takich objawów, jakie u siebie zaobserwowałeś. Właśnie dlatego konieczna jest wizyta u lekarza - nie potrzebujesz jednak skierowania, bo nie jest wymagane.

Jeśli byłaby to rzeczywiście grzybica, maść jaką stosujesz miałaby nawet szanse pomóc, jednak mogłoby się okazać, że jej działanie nie jest wystarczające.