Wychowywanie dziecka przez babcie

Witam. Urodziłam syna bardzo wcześnie moja mama sprawuje nad nim władze. Ja mam ograniczone prawa; uznaliśmy, ze przejme opiekę jak sie ustatkuje. Mieszkamy razem. tez moja babcia. Nic do nich nie dociera. Syn ma 5 lat, nie je żadnych warzyw ani owoców. Żadnej wędliny. Ani jajek. Je tylko serki typu danonki, chleb z masłem, bułki same. Zupę jaka jadł to rosół, jednak więcej je zupek chińskich. Ciagle je mc Donalda, chipsy, precelki, słodycze.. Jest otyly. Jak zwracam uwagę mówią ze jestem zła.

konieczna jest konsultacja dietetyka i ustalenie odpowiedniej diety, może Pani namówić babcie do takiej wizyty, może gdy ktoś z zewnątrz zwróci uwagę na błędy żywieniowe wezmą to pod uwagę. Pozdrawiam

To ciekawe, co Pani napisała, że mama sprawuje nad synem "władzę". Brzmi to strasznie, jak władza absolutna. Znam rodziny, w których nie trzeba było prawnie oddawać opieki i dziewczyny otrzymywały wsparcie. Nie wiem z jakiego powodu tak się stało u Pani, ale wygląda na to, że widzi Pani, co dla syna jest dobre, ale jest kłopot, by mu to dać. Przydała by się Pani psychoterapia, dzięki której mogłaby Pani nabrać siły i pewności siebie. Pozdrawiam.