Wycięcie pnia prawej żyły dopiszczelowej techniką pin strippingu

9 dni temu miałem wycięcie pnia prawej żyły dopiszczelowej techniką pin strippingu oraz splotów metodą Mullera. Miałem b. duży siniak na nodze. Siniak zszedł i prawdopodobnie został mi zakrzep. Zgłosiłem to chirurgowi przy ściąganiu szwów (2 dni temu), ale ponad zastrzyki przeciwzakrzepowe (które już brałem) nie polecił nic więcej. "Zakrzepy" dość bolą przy chodzeniu. Pytanie co robić/ Czekać i brać nadal zastrzyki? Iść na pogotowie?

Myślę, że w takim przypadku powinny być wystarczające zastrzyki z heparyny drobnocząsteczkowej i oczywiście terapia uciskowa. W razie wątpliwości proszę w tej sprawie ponownie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem prowadzącym.

Krwiaki w kanale po usuniętej żyle odpiszczelowej są dość częste. Z czasem zostaną zresorbowane i dolegliwości bólowe ustąpią. Zastrzyki przeciwzakrzepowe ich nie rozpuszczają tylko zapobiegają ewentualnej zakrzepicy żylnej która mogłaby wikłać okres okołooperacyjny. Jeśli bóle są duże a krwiaki rozjegłe czasem potrzeba podac na 10-14 dni antybiotyk (dla protekcji zakażenia) oraz lek przeciwbólowo-przeciwzapalny + miejscowo maść np. Butapirazol. To powinno całkowicie wystarczyć. W wyjątkowych sytuacjach trzeba zrobić małe nacięcie w znieczuleniu miejscowym i ewakuować krwiaka.