Wyciek z piersi, co to może być?

Dobry wieczór, jestem kobietą, która w tym roku kończy 21 lat. Już od pewnego czasu zauważyłam, że podczas ściskania sutków wydziela się taki przezroczysty żółtawo-brązowy płyn. Co to by mogło być? Dodam, że raczej nie odczuwam żadnego bólu piersi na co dzień, ewentualnie kilka dni (może tydzień) przed rozpoczęciem miesiączki. Ostatnio w pewnej gazecie przeczytałam, że może to być spowodowane kilkoma czynnikami, jak: stresem, nadmierną stymulacją piersi, zaburzeniami funkcjonowania tarczycy. W najbliższej rodzinie raczej nikt nie miał skłonności do raka piersi, w dalekiej nie do końca mi wiadomo. Próbuje sama badać sobie piersi, czy czasem nie występują jakieś guzki, ale nie wiem czy to dobrze robię i na co właściwie powinnam zwrócić szczególną uwagę. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Patologiczna wydzielina z brodawki sutkowej może mieć różne przyczyny mogą to być m.in. zmiany łagodne piersi i zaburzenia hormonalne np zaburzenia czynności tarczycy i hiperprolaktynemia. Aby określić dokładną przyczynę wskazane jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe. Po określeniu dokładnej przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Samobadanie piersi jest prostą czynnością szeroko opisaną w naszym serwisie, podczas wizyty będzie możliwe wyjaśnienie wszystkich wątpliwości dotyczących techniki badania.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl