Wyciskanie pryszczy i częste dotykanie twarzy

Wyciskanie pryszczy i dotykanie twarzy na skutek stresu . Witam mam 31 lat od 15 lat mam trądzik który reaguje tylko na leczenie Diane . Ale głównym moim problemem jest to że ciągle dotykam twarzy i rozdrapuję krostki nie mogę się tego oduczyć chociaż staram się . Wiem , że gdybym przestała to robić zmiany na twarzy zapewne byłyby ,mniejsze i nie miałabym blizn . Obecnie nie mogę zażywać Diane 35 ze na endometriozę chorobę którą zaleczyłam . Proszę o pomoc jak oduczyć się dotykania twarzy

Witaj !
Aby pni mogła sobie pomóc musi zgłosić się pani osobiście do psychologa, który przepracuje z panią niepożądane zachowania. Przez internet nie można tego opracować , Pozdrawiam.

Wyłącznie silna wolna i jeszcze raz silna wola, można kupić piłeczki antystresowe i w takich sytuacjach starać sie je mieć zawsze pod ręką.
Z bliznami można powalczyć i je bardzo mocno spłycić za pomoca peelingów medycznych i jesli nie ma przeciwwskazań połączyć z mikrodermabrazją. Z krostkami uporają się leki do stosowania miejscowego. Taki ezabiegi można wykonać u dermatologa lub w gabinecie medycyny estetycznej.