Wyczuwalny opór w piersi - czy powinnam się obawiać?

Mam 51 lat. Po badaniach mammograficznych opisano: piersi o budowie gruczołowej. Uwagi: wyczuwalny opór w piersi. Czy to coś groźnego? Bo mam skierowanie do centrum onkologi. Dziękuję i pozdrawiam.

51 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Skierowanie do centrum onkologii zostało wystawione celem dalszej diagnostyki. Najwidoczniej badanie mammograficzne często okazuje się niewystarczające w przypadku postawienia odpowiedniej diagnozy. Na podstawie tego opisu nie da stwierdzić się nic na temat Pani ewentualnego schorzenia. Proszę postępować zgodnie ze skierowaniem.