Wydłużona esica i opuszczona poprzecznica

Czy wydłużona esica i opuszczona poprzecznica mogą być powodem ogromnych,pogłębiających się trudności z wypróżnianiem mimo stosowania odpowiedniej diety i środków przeczyszczających o działaniu osmotycznym(inne środki nie działają a jedynie wywołują ból).Wypróżniam się z dużym wysiłkiem w minimalnych ilościach rozłożonych na wiele,wiele razy.Jestem tym wykończona i jest coraz gorzej.Mam podrażniony przez to odbyt. Tribux,duspatalin nie pomaga.Czy jest możliwe i wskazane leczenie operacyjne?

Witam,

Jeśli pojawiają się mdłości, zgaga, ból głowy, ogólne złe samopoczucie i ból w odbytnicy lub całym, a zaparcia mimo stosowania diety wysokobłonnikowej połączonej przynajmniej z 2 litrami wody ( sama dieta wysokobłonnikowa może nasilić zaparcia) i stosowania leków problem nadal się pojawia należy skonsultować się z lekarzem i wykonać kolonoskopie. Jeśli dieta wcześniej była niskobłonnikowa mogło rozwinąć się schorzenie - uchyłkowatości jelita.