Wygląd zębów po ściągnięciu aparatu

Witam. Noszę aparat stały. Czy po jego zdjęciu nie zostaną ślady po kleju do zamków? Jak wygląda jego usuwanie? Czy zęby będą gładkie i błyszczące? Co ze szkliwem, czy się uszkodzi?jakiś czas temu miałam leczona 1 górna. Dentysta zostawiła coś jakby lakier na zebie i orto to prszyszlifowala. Ząb tam jest lekko starty, czy to będzie można wypolerowac na gładko? Czy tak samo zostanie po zdjeciu aparatu. Dziękuję.

Proszę się nie martwić o efekt kosmetyczny Pni ząbków po zdjęciu aparatu stałego.Ortodonta ma możliwości techniczne i materiałowe żeby po noszonym aparacie nie pozostało śladu.Istotniejszym jednak jest żeby lekarz dobrze sprawdził zęby czy nie ma w nich próchnicy.

Dzień dobry,

oczywiście po zdjęciu aparatu należy dokładnie i przecyzyjnie oczyścić żeby z cementu.
Następnie poleruje się je na połysk.
Jeśli po zdjęciu aparatu pozostają na zębach białe plamki, można je zlikwidować metodą ICON.
Pozdrawiam serdecznie- lek.dent.Hanna Sobota
www.sobotadent.pl

Witam serdecznie,
Jak najbardziej jest możliwość dokładnego oczyszczenia zębów ze wszelkich pozostałości po aparacie, jak i wypolerowania powierzchni zębów, tak aby były idealnie gładkie i miały naturalny połysk.

Oczywiście. Po zdjęciu aparatu zęby można całkowicie oczyścić z resztek cementu czy kleju (podobnie jak z kamienia nazębnego) i wypolerować. Finalnie zęby powinny być gładkie i błyszczące. Stosowane w leczeniu preparaty są bezpieczne dla szkliwa. Najważniejsza jest higiena podczas noszenia aparatu, gdyż jeśli nie doczyścimy zębów i będzie na nich płytka bakteryjna to zęby mogą się zniszczyć.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry