Wyjaśnienie wyniku TK głowy z kontrastem

prosba o wyjasnienie TK glowy z kontrastem przy zespole otepiennym. gestosc tkankowa substancji bialej i szarej prawidlowa.Uklad komorowy nadnamiotowy znacznie poszerzony,symetryczny,nieprzemieszczony.struktury tylnojamowe i komora 4 bez zmian.nie uwidoczniono obszarow nieprawidlowo wzmacniajacych sie po podaniu srodka cieniujacego.zanikowe poszerzenie przestrzeni plynowych podpajeczynowkowych zwlaszcza w tylej jamie czaszki. bardzo prosze o wyjasnienie . z gory dziekuje.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Poszerzenie układu komorowego zapewne spowodowane jest procesem zwyrodnieniowym i zanikiem tkanki mózgowej. Pozostałe struktury są prawidłowe. Należy przedstawić badanie lekarzowi prowadzącemu.
Pozdrawiam