Wyjazd na wyspy i ah1n1 - jak się zabezpieczyć?

Witam, za kilka dni wybieram się do Wielkiej Brytanii. Słyszałem, że znowu atakuje tam wirus AH1N1 jak mogę go tam uniknąć? Jadę na 3-4 dni.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety wirus powrócił także do naszego kraju, wszędzie więc należy zachować ostrożność.

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową i stosunkowo łatwo może dojść do infekcji.
Należy unikać dużych zgromadzeń ludzi, myć często ręce, zatykać usta i nos przy kichaniu i kaszlu,  unikać ryzykownych kontaktów.
Warto zadabć także o swoją odporność, dieta bogata w witaminy i minerały, a uboga w cukry proste i tłuszcze pomoże w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Do rozważenia jest także szczepienie, jednak po szczepieniu odporność pojawia się dopiero po kilku dniach.
Polecam jeszcze ten materiał:
http://portal.abczdrowie.pl/ah1n1-jak-sie-ustrzec-przed-zakazeniem

Pozdrawiam