Wykluczenie miastonii przy grasicy

Proszę endokrynologa o odpowiedź.Mam 55 l. od ok. 20 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Od 3 m-cy widzę podwójnie. W ubiegłym roku trwało to pół roku i opadła powieka.Mam grasicę ale niby wykluczono miastenię. Okulista mówi, że to porażenie mięśni gałkoruchowych. Neurolog, że mogło nastąpić uszkodzenie nerwów IV i VI ale wtórne. A co na to endokrynolog? Mam teraz wynik TSH 2,0. ale wcześniej przez pół roku był zły od 0,02 do 9,0. Może te wcześniejsze wyniki coś uszkodziły w mięśniach oka?

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że choruje Pan na chorobę tarczycy o podłożu autoimmunizacyjnym (np. ch. Gravesa-Basedova), która mogła doprowadić do powstania orbitopatii i ucisku na nerwy lub mięśnie gałkoruchowe. Stwierdzić to można w badaniu przedmiotowym i badaniu TK głowy.