Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wykonanie rezonansu magnetycznego pęcherzyka żółciowego bez kontrastu

Witam, dziekuje za odp., czy rezonans woreczka żółciowego moge wykonać bez kontrastu ? mam 5 m-czna corke, karmie ja piersia i chyba kontrastu nie bede mogla przyjac ? Wynik badania usg: pęcherzyk zolciowy prawidlowej wielkosci, nieznacznie pogrubiale sciany w okolicy dna (do 4 mm grubosci), w trzonie echa trzech zlogow o sr ok 15-18 mm, reszta bez zmian. Mam czeste pobolewania po prawej stronie i niepokoje sie ze cos zlego moze sie dziac-kamica od 10 lat. Dziekuje
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Można wykonać rezonans bez problemu bez kontrastu (słabo diagnostyczne będzie obrazowani dróg żółciowych bez kontrastu) i także ze środkiem kontrastowym (w rezonansie takie środki są bardzo łagodne). Trzeba po podaniu takiego środka wstrzymać się z karmieniem piersią na 24 godziny (odciąganie pokarmu i karmienie sztuczne). Myślę, że nie ma co pogłębiać dalej diagnostyki (i tak na 100% nie odpowie taka diagnostyka obrazowa konkretnie co dzieje się z tym pęcherzykiem żółciowym) tylko trzeba taki pęcherzyk usunąć i poddać go badaniu histopatologicznemu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy