Wykrycie choroby Scheuermanna

Witam mam 18lat i pół temu wykryto u mnie chorobę scheuermann dwa tygodnie miałem rehabilitację później wszystkie ćwiczenia które robiłem na rehabilitacji robię do teraz w domu plecy na ogół trochę mnie bolą ale w pracy fizycznej odpadam lekkie skrzywienie jest ,chodzę co drugi dzień na basen i teraz tak moje pytanie brzmi czy mógłbym ćwiczyć jakieś ćwiczenia na siłowni? Czy lepiej dac sobie spokój ,czy bóle ustąpiął do końca czy będzie jeszcze gorzej?,i czy mogę jeździć na rowerze???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Możliwe są ćwiczenia na siłowni, jednak nie mogą być to ćwiczenia obciążające kręgosłup. Powinien Pan wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa. W sprawie konkretnych zestawów ćwiczeń proszę udać się do swojego rehabilitanta.