Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wykrycie choroby Scheuermanna

Witam mam 18lat i pół temu wykryto u mnie chorobę scheuermann dwa tygodnie miałem rehabilitację później wszystkie ćwiczenia które robiłem na rehabilitacji robię do teraz w domu plecy na ogół trochę mnie bolą ale w pracy fizycznej odpadam lekkie skrzywienie jest ,chodzę co drugi dzień na basen i teraz tak moje pytanie brzmi czy mógłbym ćwiczyć jakieś ćwiczenia na siłowni? Czy lepiej dac sobie spokój ,czy bóle ustąpiął do końca czy będzie jeszcze gorzej?,i czy mogę jeździć na rowerze???
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak wygląda rehabilitacja z egzoszkieletem?

Sesja rehabilitacyjna z wykorzystaniem egzoszkieletu trwa zazwyczaj godzinę. Sama obsługa jest dość prosta, ponieważ egzoszkielet działa intuicyjnie. O rehabilitacji z użyciem ezgoszkieletu opowiada Cezary Kaaroud.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Możliwe są ćwiczenia na siłowni, jednak nie mogą być to ćwiczenia obciążające kręgosłup. Powinien Pan wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa. W sprawie konkretnych zestawów ćwiczeń proszę udać się do swojego rehabilitanta.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy