Wykrycie gwałtu sprzed 7 lat

Witam chcialabym zapytac czy po 7 latach mozna wykryc czy doszlo do gwaltu na dziewczynce ktora wtedy miala 7 lat

Witaj,
tak,jest to możliwe poprzez wnikliwe badanie psychologiczne dotyczące tzw.następstw zdarzenia ,o którym piszesz a które mogą przejawiać się w róznych zakresach życia,stosunku do innych,samooceny itp.W razie potwierdzenia prawdopodobieństwa takich zarzutów,mozna wystąpić o ściganie sprawcy.Musi je Pani jednak najpierw uprawdopodobnić.A następnie dziecko powinno poddać się psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Wymaga to ogromnej delikatności i uważności na dziecko. Najlepiej robić to we współpracy z doświadczonym psychologiem- bo samo wykrycie może być dla dziecka bolesne i trudne i otworzy cały obszar emocjonalnej traumy, którą trzeba będzie przepracować.Zresztą nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziny- sprawcy, partnera itp.