Wykrycie włókniaka w USG piersi
Witam, tydzień temu robiłam USG piersi i otrzymałam taki opis: w sutku lewym na godz 12 3 cm od brodawki hypoechogeiczna struktura o wymiarach 14,4 x 5,7 mm (włókniak?). dlatego lekarz zalecił konsultację z chirurgiem, u którego wizyta sporo kosztuje. W związku z tym, czy jest to konieczne by konsultować wynik badania jeszcze ze specjalistą? Dodam, że we wrzesniu kończę 26 lat. W rodzinie nigdy nie było nowotworów piersi (ale zołądka tak). Proszę o poradę!

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Badanie USG nie może jednoznacznie określić charakteru zmiany. Najprawdopodobniej należy wykonać biopsję guza. Jeśli potwierdzi się rozpoznanie gruczolakowłókniaka to proponuję wyciąć zmianę, więc wizyta u chirurga wydaje się konieczna. Proszę zgłosić się do poradni, która ma kontrakt z NFZ a wizyta będzie bezpłatna.