Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty a ulewanie u dziecka

Witam, córka ma 9 tyg. od 2 tyg. życia pije Nutramigen. Często zdarzały się incydenty z ulewaniem w małej ilości, bardzo często jej się odbija. Około 2 tyg. temu sytuacja się poprawiła więcej spała i spokojniej problem był tylko po wieczornym posiłku. Cały czas utrzymywały się strzelające kupki przy każdym posiłku. W ubiegłym tyg. tuż po posiłku zwróciła całe mleko. Od przedwczoraj trzykrotnie po wypiciu ostatniej kropli najpierw ją rwało i zwymiotowała. To wymioty czy ulewanie?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Nosidełko Mei-Tai - wiązanie na brzuchu

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać nosidełko mei-tai na brzuchu.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, opisywaną sytuację można już nazwać wymiotami. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać, to należy skontaktować się z pediatrą.
Córkę można próbować karmić porcjami z przerwą na odbicie. Proszę również spróbować trzymać dziecko pionowo (np. na barku) po karmieniu przez dłuższy okres czasu, nawet do 30 min.
Nagły charakter dolegliwości może świadczyć o infekcji, może być również (w bardzo niewielkim odsetku przypadków) objawem zwężenia odźwiernika - w tym wypadku lekarz musi ocenić przyrost masy ciała dziecka i ew. zlecić badania dodatkowe.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy