Wysypka, ulewanie i problemy z wypróżnianiem u 8-tygodniowego dziecka

moje dziecko które ma 8 tygodni od 4 tygodni jest na nutramigenie ponieważ miało wysypkę, ulewało i było bardzo płaczliwe po dwóch tygodniach poprawiło się jednak teraz wszystko wraca. znowu pojawiła sięwysypka, ulewa i ma problem z zrobieniem kupki a po każdym posiłku bardzo płacze dodam że nie zmieniałam kosmetyków ani nic co mogłoby spowodować jakieś uczulenie. Jaka może być przyczyna takiego stanu u dziecka ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają tło "pokarmowe". Sugeruję ponowną ocenę dziecka przez lekarza pediatrę. Najpewniej konieczna będzie zmiana mleka.