Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty i przyjęcie dodatkowej tabletki

Witam, jestem kobietą, mam 19 lat. Jestem podczas przyjmowania 3 opakowania tabletek antykoncepcyjnych, w trakcie pierwszego opakowania wystąpiły u mnie wymioty. Przypuszczam, że tabletka zdążyła się wchłonąc (4 h po zażyciu tabletki), aczkolwiek z obawy postanowiłam wziąć jeszcze jedną. Nie poprzestałam na 20 tabletkach (jak radziła Pani innym w podobnych sytuacjach), lecz wzięłam również 21 (z nowego opakowania), nie zrobiłam 7dniowej przerwy, gdyż chciałam przesunąc miesiączkę. Krawienie z odstawienia wystąpiło prawidłowo w ciagu 7 dni po drugim opakowaniu. Czy jest to jakiś problem, że mimo zażycia podwójnej dawki, wzięłam rówież tę 21 tabletkę? Pozdrawiam.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy