Wymioty i utrata apetytu u córki, która jest w 8. tygodniu ciąży

Witam, moja córka jest w 8 tygodniu ciąży od dwóch tygodni wymiotuje kilka razy dziennie wiem ze tak może być ale martwi mnie fakt iz straciła apetyt a jesli cokolwiek juz zje to to zwraca.Chciałabym jej pomoc ale juz niewiem jak.Lekarz twierdzi ze to dobrze bo to znak ze ciąża jest "dobra i mocna ".Córka ma 18 lat i bardzo chce urodzić dziecko ,ale tez się denerwuje czy wszystko napewno jest ok ,bo juz przy pierwszej wizycie usłyszała od lekarza ze jeszcze ma się nie cieszy bo brała antykoncep

Dzień dobry,

Nie które kobiety źle znoszą pierwszy trymestr ciąży - mdłości, wymioty, senność.
Przede wszystkim córka powinna odżywiać się zdrowo, jeść dla dwojga, a nie za dwoje.
Masa ciała zwiększa się w 3-4 miesiącu dopiero w fizjologicznej ciąży.

Proszę córce przygotowywać herbatkę z imbiru - najlepiej kawałki dodawać do herbaty.
Mdłości zmniejsza także spożywanie migdałów. Niech córka spożywa regularnie posiłki co 3-4 h. Niech je to na co ma ochotę (w ramach rozsądku).

Proszę kontrolować morfologię oznaczyć ferrytynę.
Dieta córki powinna być bogata w kwasy omega -3 i kwas foliowy gdyż warunkują prawidłowy rozwój płodu i przebieg ciąży.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek