Wymioty kwasem żołądkowym z rana

witam serdecznie mam dosc spory problem czy moge prosic o wstepna diagnoze otoz od paru lat czesto wymiotuje zaraz z rana przewaznie kwasem zoladkowym jesli sie denerwuje mam tez takie same objawy przewaznie dzieje sie to rano nie jem sniadania pije kawe i wypalam pare papierosow chociaz juz po pierwszym lyku kawy i zapaleniu papierosa zaraz chce mi sie wymiotowac nieraz poprostu juz niemam sil ale dalej mam odruchy wymiotne dodam tez ze wieczorem wypijam 2 piwa i drinka praktycznie codziennie

Michał Springer

Witam. Pańskie objawy są najprawdopodobniej spowodowane chorobą refluksową. Cofanie się treści żołądkowej w pozycji leżącej jest charakterystycznym objawem wskazującym na tę chorobę. Objawy może nasilać palenie papierosów, a także spożywanie kawy, oraz alkoholu zwłaszcza przed snem. Przyczyn choroby refluksowej może być wiele, dlatego proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu będzie mógł Pana skierować do odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam.