Wynik ANA1 ujemny metodą immmumofluorescencji pośredniej

Witam odebrałam wynik badania ANA1wyszedł ujemny metodą immmumofluorescencjipośredniej [IIF]na komórkach Hep-2 NIE STWIERDZONO obecności przeciwcial przeciwjądrowych i antycytoplazmatycznych, jak to rozumieć bo pisze jeszcze tak cytuje,,,uzyskany wynik badan nalezy interpretowac w odniesieniu do całośći obrazu klinicznego pacjeta

Dokładnie tak: "interpretować w odniesieniu do całości obrazu klinicznego.."
Badania laboratoryjne cechują się określoną czułością i specyficznością, w efekcie NIE ZAWSZE jest tak: wynik dodatni - choroba, wynik ujemny -nie ma choroby!